تک رقمی دات کام

مشاوره و برنامه ریزی کنکور کاردانی به کارشناسی و کارشناسی ارشد

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
صفحه اصلی غیرانتفاعی علم و فرهنگ

معرفی دانشگاه غیرانتفاعی علم و فرهنگ تهران

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

 

تاریخچه دانشگاه

جهاددانشگاهی با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، فعالیت آموزشی خود را در حوزه آموزش عالی با تأسیس موسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی در سال 1372 آغاز نمود. پس از 13 سال فعالیت مستمر و کسب موفقیت‌های آموزشی و در پی احراز شرایط لازم، شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم در جلسه مورخ 15/11/84 با ارتقای مؤسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی (تهران) به دانشگاه علم و فرهنگ موافقت قطعی به عمل آورد. در حال حاضر این دانشگاه با داشتن تمامی ارکان و نهادهای اجرایی، شوراها و کمیته‌های مصوب و مذکور در آیین‌نامه مدیریت دانشگاهها و مراکز آموزش عالی، در حوزه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی و دانشجویی- فرهنگی فعالیت می‌نماید.دانشگاه علم و فرهنگ

دانشگاه علم و فرهنگ با هدف ارتقاء سطح دانش و فرهنگ جامعه و تأمین نیروی انسانی متخصص مورد نیاز كشور تأسیس گردیده است. این دانشگاه با بیش از یك دهه فعالیت آموزشی به عنوان یكی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های غیردولتی در ایران به شمار می‌رود.
اين دانشگاه با داشتن سه دانشكده فنی- مهندسی، علوم انسانی و هنر و نیز گروه‌های آموزشی علوم پایه در سطح كارشناسی، كارشناسی ارشد و دكتری فعالیت آموزشی دارد. این دانشگاه دارای یك بخش مركزی در تهران و چند شعبه در شهرستان‌ها می‌باشد كه در مجموع حدود 7000 دانشجو در آن به تحصیل اشتغال دارند.
وضعیت دانش‌آموختگان دانشگاه علم و فرهنگ نشان‌دهنده كیفیت مطلوب علمی آنان بوده و خوشبختانه تاكنون میزان موفقیت دانش‌آموختگان این دانشگاه در آزمون كارشناسی ارشد دانشگا‌ه‌های كشور بسیار خوب بوده به طوری كه با آمار 25% قبولی به جایگاه ویژه‌ای در میان دانشگاه‌های كشور دست یافته است.

رشته های تحصیلی


 1. مهندسي عمران
 2. مهندسي صنايع- تحليل سيستمها
 3. مهندسي كامپيوتر- نرم‌افزار
 4. كارشناسي ناپيوسته نرم‌افزار كامپيوتر
 5. كارشناسي مديريت صنعتي
 6. كارشناسي مديريت فرهنگي- هنري
 7. كارشناسي حسابداري
 8. كارشناسي روانشناسي
 9. كارشناسي حقوق
 10. كارشناسي ناپیوسته علمی-کاربردی حسابداری
 11. كارشناسي ارتباط تصويري
 12. كارشناس نقاشي
 13. كارشناسي طراحي پارچه و لباس- گرايش لباس
 14. كارشناسي طراحي پارچه و لباس- گرايش پارچه
 15. كارشناسي مهندسی معماری
 16. كارشناسي معماري داخلي
 17. كارشناسي ناپيوسته آموزش هنرهاي تجسمی
 18. كارشناسي ناپيوسته آمار
 19. كارشناسي آمار
 20. كارشناسي ارشد مهندسي صنايع
 21. كارشناسي ارشد مهندسي عمران - سازه
 22. کارشناسی ارشد مهندسی مالی
 23. كارشناسي ارشد حقوق خصوصي
 24. كارشناسي ارشد روان‌شناسي باليني- خانواده درماني
 25. كارشناسي ارشد مديريت استراتژي(MBA)
 26. كارشناسي ارشد علوم اجتماعي- مطالعات فرهنگي
 27. كارشناسي ارشد پژوهش هنر
 28. كارشناسي ارشد زيست‌شناسي- علوم جانوري
 29. دكتراي زيست‌شناسي تكويني

فضای آموزشی فضای آموزشی از دو بخش ساختمان‌های آموزشی و پژوهشی تشكیل گردیده است. فعالیت‌های آموزشی دانشگاه در ساختمان مركزی (مربوط به دانشكده‌های فنی- مهندسی و علوم انسانی)، ساختمان دانشكده هنر و ساختمانهاي 1 و 2 تحصیلات تكمیلی انجام می‌شود.
فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه در مراكز پژوهشی وابسته متشكل از پژوهشكده رویان، پژوهشكده توسعه تكنولوژی، پژوهشكده فرهنگ و هنر و پژوهشكده علوم اجتماعی و انسانی انجام می‌پذیرد.
شایان ذكر است طرح جامع دانشگاه در زمینی به مساحت 10 هكتار در دست اقدام می‌باشد.

اعضای هیأت علمی
این دانشگاه علاوه بر دارا بودن 105 نفر هیأت علمی تمام وقت در گروه‌های آموزشی مختلف، امکان همکاری و بهره‌گیری از اعضای هیأت علمی پژوهشکده‌های جهاددانشگاهی و اعضای هیأت علمی سایر دانشگاه‌ها را نیز فراهم نموده است.

اعضای هیات علمی رشته کامپیوتر

احسان اسماعيلي مشگناني
فهيمه ملکوتي

مدیر گروه کارشناسی ناپیوسته رشته کامپیوتر
محمد جواد کارگر


حوزه پژوهشی

با توسعه روزافزون علم و فناوری، توجه به امر پژوهش و تحقیقات از اصول انکارناپذیر آموزش عالی کشور می‌باشد. حوزه پژوهشی دانشگاه علم و فرهنگ مسئولیت هدایت فعالیتهای پژوهشی اعضاء هیأت علمی و دانشجویان دانشگاه، به ویژه در دوره‌های تحصیلات تکمیلی را به عهده دارد. از مهمترین اهداف این حوزه می‌توان به تولید علم در قالب انجام تحقیقات علمی و تخصصی- کاربردی مورد نیاز کشور، ارائه مقالات پژوهشی و تألیف و ترجمه کتب تخصصی اشاره نمود.
شایان ذکر است، حضور واحدها و پژوهشکده‌های جهاددانشگاهی نظیر پژوهشکده‌های رویان، علوم انسانی و اجتماعی، توسعه تکنولوژی و فرهنگ و هنر در کنار حوزه پژوهشی دانشگاه علم و فرهنگ باعث غنا و توانمندی بیشتر فعالیت‌های پژوهشی این دانشگاه گردیده است.امكانات كتابخانه‌ای و تجهیزات آموزشی

این دانشگاه، علاوه بر داشتن امكانات كتابخانه‌ای (كتب مرجع، كتاب‌های فارسی و لاتین و لوح‌های فشرده در زمینه‌های مختلف علمی) و سایت‌های كامپیوتری، از طریق ارتباط با بانك‌های معتبر علمی، امكان استفاده از آخرین منابع علمی و مجلات معتبر علمی پژوهشی داخلی و خارجی را برای اعضای هیأت علمی و دانشجویان فراهم نموده است. همچنین كلیه‌ آزمایشگاه‌ها و كارگاه‌های مورد نیاز گروه‌های آموزشی دانشكده‌ها در فضای دانشگاه تجهیز شده و فعال می‌باشد.

آمار پذيرفته شدگان در مقطع کارشناسي ارشد در آزمون سراسري سال تحصيلي 86-85
رشته کامپیوتر: 3 درصد

شرایط بررسی و پذیرش دانشجویان مهمان
(مصوب شورای آموزشی دانشگاه علم و فرهنگ)
1- دانشجو بايد حداقل یک نیمسال تحصیلی را (طبق ماده 50 آیین نامه آموزشی) در دانشگاه مبدأ گذرانده باشد.
2- ادامه تحصیل دانشجو طبق مقررات بلامانع باشد.
3- پذيرش دانشجو با معدل كل كمتراز 13.5 و يا با سابقه مشروطي مجاز نمي باشد.
4- پذيرش دانشجوي مهمان براساس اولويت معدل ووضعيت آموزشي دانشجو وبارعايت سقف پذيرش مهمان درهرگروه وهرنيمسال تحصيلي صورت مي گيرد .
5- دانشجو نبايد پرونده اي درکمیته انضباطی داشته باشدکه به صدور حکم منجر شده باشد .
6- تحویل نامه موافقت مؤسسه یا دانشگاه مبدأ به انضمام کارنامه نیمسالهای تحصیلی گذشته و اعلام دروسی که دانشجو می تواند اخذ نماید وهم چنين ارائه كارنامه براي دانشجوياني كه حداقل 2نيمسال راقبلا گذرانده اند الزامي است.
7- زمان دریافت مدارک دانشجویان واجد شرایط جهت بررسي برای نیمسال اول از تاریخ 10 تيرماه لغایت 10مرداد ماه و برای نیمسال دوم از تاریخ 15 آذر لغایت 15 دی ماه می باشد.
8- امکان هیچ گونه ثبت نام مشروط و پس از موعد مقرر وجود ندارد.
9- برابر ماده 52 آیین نامه آموزشی تعداد نیمسال تحصیلی مجاز جهت مهمان شدن در دوره کارشناسی پيوسته حداكثر4 نیمسال و دردوره كارشناسي ناپيوسته حداكثر 2 نیمسال می باشد .
یادآوری 1 : تقاضاهایی که بدون رعایت شرایط فوق الذکر و یا در خارج از موعد مقرر (مندرج در بند 7) ارسال شود مورد بررسی قرار نمی گیرد .
یادآوری 2 : این دانشگاه از ارائه دروس عملی ، آزمایشگاهی و کارگاهی به دانشجویان مهمان معذور است .(مگردرشرايط خاص وبا اخذ هزينه هاي مربوطه)
یادآوری 3 : دانشگاه هیچگونه الزام و تعهدی نسبت به ارائه دروس پیشنهادی مؤسسه یا دانشگاه مبدأ نخواهد داشت .
یادآوری 4 : دانشگاه اولویت ارائه دروس را برای دانشجویان خود محفوظ داشته و بدین منظور همیشه آخرین فرصت انتخاب واحد برای دانشجویان مهمان را درنظر مي گيرد . لذا به دانشجویان محترم متقاضی میهمان شدن ، موکداً یادآور می شود كه اين دانشگاه هيچگونه الزام وتعهدي نسبت به ارائه دروس مورد نياز دانشجو نخواهدداشت.

مدارك لازم جهت بررسي:
1- نامه موافقت موسسه/دانشگاه مبدأ(موسسات غيرانتفاعي يا دانشگاه پيام نور ).
2- ريزنمرات دانشجو (كارنامه كلي )
3- درخواست كتبي دانشجو با ارائه دلايل لازم
4- ارائه مدارك و مستندات (مدارك پزشكي، ازدواج،كفالت و... )
شايان ذكراست دانشجو بايد شخصاً مراجعه و درخواست كتبي و مدارك لازم را ارائه نمايد. از ارسال يا فاكس مدارك خودداري شود زيرا به هيچ عنوان مورد بررسي قرار نمي گيرد.

پایگاه اطلاعات علمی
در عصر اطلاعات و جهانی که هرگونه توسعه منوط به دستیابی مستمر و علمی به اطلاعات است، ساماندهی و پردازش اطلاعات و مقالات علمی منتشر شده در نشریات علمی- پژوهشی اهمیتی خاص یافته است. بر این اساس جهاددانشگاهی در تاریخ 16 مرداد 1383 اقدام به افتتاح «مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی» نمود. اهداف تأسیس این مرکز آنچنان که در اساسنامه آن آمده است «ترویج و اشاعه اطلاعات علمی، گسترش و ارتقاء خدمات اطلاع‌رسانی به محققان، سرعت بخشیدن به کاوش‌های علمی و افزایش اثر بخشی تحقیقات در کشور است.» مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی تحت نظارت شورای علمی، خدمات خود را از طریق پایگاه اینترنتی http://www.SID.ir به عنوان بانک اطلاعات علمی کشور و در آینده نزدیک در سطح منطقه ارائه می‌دهد و تلاش نموده از تجربه های مشابه در داخل و خارج از کشور جهت بهبود، روزآمدی و جامعیت اطلاعات استفاده کند.

خدمات عمده پایگاه SID عبارتند از:
جستجو و ارائه چکیده مقالات نشریات علمی- پژوهشی کشور
دسترسی به متن کامل (Full Text) مقالات
معرفی و ارائه مقالات نشریات ایرانی نمایه شده در ISI
دسترسی به مجموعه مقالات محققان ایرانی چاپ شده در نشریات بین‌المللی
سرویس گزارش‌های استنادی نشریات علمی- پژوهشی کشور (JCR) از طریق شاخص تأثیر (Impact Factor) و شاخص آنی (Immediacy Index)
معرفی نشریات و نویسندگان مقالات پر استناد
سرویس ارسال الکترونیکی مقالات (Online Submission) و رهگیری پیشرفت کار توسط نویسندگان

مشاهده تفاهم نامه ها

اطلاعات تماس
سایت: http://www.usc.ac.ir/default.aspx
آدرس: تهران، بلوار اشرفی اصفهانی، خیابان پارک
تلفن: 5-44238171 (021)

 

Comments 

 
#196 Niloo 1393-06-04 13:26
Quoting فرشته:
سلام. من واسه کارشناسی ارشد رتبه 1600مدیریت جهانگردی را اوردم. احتمال قبولیم در این دانشگاه چقدر است؟man shodam 109 va ghabool shodam.ama nemidoonam beram ya na :/
Quote
 
 
#195 nafas 1393-05-22 10:53
"]شما كارشناسى ناپيوسته بدون كنكور در استان تهران داريد؟
:-*
Quote
 
 
#194 amin 1393-05-18 20:13
سلام به همگی.من شهرستان مثل ارومیه رشت بابل و... سراسری قبول میشم اما میخواستم بدونم بیام علم و فرهنگ یا شهرستان بهتره؟ :o
Quote
 
 
#193 امير محمد 1393-05-11 08:55
من در مقطع كارداني معدلم بالاي 18 هست و 4 ترم در دانشگاه فني و حرفه اي شهيد بهشتي در رشته خودم و در ميان هم ورودي هاي خودم رتبه اول را داشتم ايا براي كارشناسي مي توانم بدون كنكور وارد دانشگاه علم و فرهنگ بشوم؟
Quote
 
 
#192 فاطمه 1393-04-10 10:24
سلام من ترم پیش علم و فرهنگ قبول شدم ولی ثبت نام نکردم. اسمم هنوز تو سایت هست . میخوام بدونم الان ثبت نامم میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟ :sigh:
Quote
 
 
#191 fatemeh esfandiyari 1393-04-07 11:52
ba salam/ man terme2 dar reshteye narm afzar kampiuter, kardani b karshenasi hastam.
dar 1ki az shahr haye ostane lorestan dar daneshgahe joyandegane elm dars mikhonam,

mikhastam bedonam mitonam vase en daneshgah enteqali ya mehman begiram?
mahale sokounatam tehran ast va moteahel.
Quote
 
 
#190 باران 1393-03-09 05:29
باسلام میخواستم بدونم با رتبه 493تکوین سلولی میتونم ارشد دانشگاه علم و فرهنگ قبول بشم معدل کارشناسیم 11/18 هستش ممنون میشم راهنمایی کنید :cry:
Quote
 
 
#189 هدایتی 1393-03-08 16:50
سلام ممنون میشم اگه بگید برای رشته ی طراحی لباس این دانشگاه تقریبا چه رتبه ای لازمه,و اینکه کنکورش همزمان با سراسری و ازاده???
Quote
 
 
#188 آزاده 1393-02-24 08:42
سلام.من با رتبه 276 ارشد گرایش مطالعات فرهنگی دانشگاه علم و فرهنگ میتونم قبول بشم؟؟؟؟؟؟؟
سال های پیش تا چه رتبه ای گرفته؟
خواهش می کنم راهنماییم کنید...خواهش می کنم
Quote
 
 
#187 شیما قاسم پور 1393-02-10 12:29
سلام با عرض خسته نباشید .من سال92 کنکور دادم رشته تحصیلی من حسابداری بازرگانی بود در کنکور سال92 رتبه 6458 در رشته حسابداری بازرگانی کسب کردم و بعد از اعلام نتایج در دانشگاه اموزش عالی دانشستان ساوه قبول شدم با توجه ب تحقیقات خودم در دانشگاه دانشستان دانشجویان این دانشگا رتبه های بالای10000را دارند الان من ترم 2 کاردانی هستم و ب علت مشکلات مالی نمیتوانم در دانشگاه دانشستان ساوه ادامه تحصیل دهم می خواهم انتقالی برای دانشگاه علم و فرهنگ تهران بگیرم لطفا مرا راهنمایی کنید ک چگونه انتقالی بگیرم:-| :sad: :cry: بااز تشکر.
Quote
 
 
#186 Elmira 1392-12-13 15:57
شما كارشناسى ناپيوسته بدون كنكور در استان تهران داريد؟
Quote
 
 
#185 Elmira 1392-12-13 15:56
شما پذيرش كارشناسى نا پيوسته بدون كنكور در استان تهران داريد؟
Quote
 
 
#184 سمیه 1392-12-09 05:15
:roll: سلام
اینجانب در بهمن 92 در دانشگاه علم و فرهنگ واحد کاشمر پذیرفته شدم و این ترم به دانشگاه نرفتم چون من معلولیت دارم حال امکان دارد دراین دانشگاه به ادامه تحصیل بپردازم؟
Quote
 
 
#183 mahnaz 1392-11-12 07:50
ماشالا همه رتبه ها بالاس :|
من 1500 شدم طراحی لباس قبول شدم اینجا :((
Quote
 

Add comment

Security code
Refresh

دانلود نرم افزار شاگرد زرنگ

مطالب پر بازدید


جستجو در سایت

تبلیغات

تبلیغات

تگ ها

برچسب ها

کارنامه های ارشد 93 کنکور ریاضی اعلام نتایج کنکور ارشد سوالات ارشد کنکور کاردانی به کارشناسی کامپیوتر مشاوره و برنامه ریزی برنامه ریزی و مشاوره کنکور کارشناسی ارشد کامپیوتر 92 کنکور تجربی دانلود جزوات کنکور منابع کنکور کاردانی به کارشناسی 93 تدریس کاردانی به کارشناسی کاردانی به کارشناسی کامپیوتر منابع کاردانی به کارشناسی نتایج کنکور ارشد 92 دکترای 93 اخبار کنکور کاردانی به کارشناسی 92 منابع کنکور 93 کارنامه های ارشد نتایج کنکور ارشد کارنامه های ارشد 92 منابع کنکور کارشناسی ارشد سازمان سنجش سوالات کنکور ارشد 92 کنکور کاردانی به کارشناسی 92 نتایج کنکور ارشد 93 برنامه ریزی درسی کاردانی به کارشناسی منابع کنکور کارشناسی ارشد 93 تدریس خصوصی کامپیوتر نتایج کنکور ارشد 92 ثبت نام کنکور ارشد 93 نتایج تکمیل ظرفیت 92 مشاوره انتخاب شهر کنکور ارشد 93 کارشناسی ارشد کامپیوتر کاردانی به کارشناسی کامپیوتر کنکور انسانی سوالات کاردانی به کارشناسی کامپیوتر ارشد کامپیوتر 92 منابع ارشد 93 مشاوره دانشگاه نرم افزار مشاوره و برنامه ریزی کنکور کارشناسی ناپیوسته دولتی 92 کارشناسی ارشد کاردانی به کارشناسی اعلام نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی نرم افزار برنامه ریزی درسی تک رقمی دات کام منابع کنکور دکترا دفترچه سوالات کنکور کاردانی به کارشناسی منابع کنکور سراسری 92 بابازاده تکمیل ظرفیت کاردانی به کارشناسی


سایت تک رقمی متعلق به هیچ دانشگاه و موسسه ای نمی باشد و تنها مطالبی برای آشنایی بیشتر بازدیدکنندگان با دانشگاه های مختلف در سایت قرار گرفته است.

کلیه حقوق سایت متعلق به حمیدرضا بابازاده می باشد و استفاده از تمامی امکانات سایت و انجمن گفتگو کاملا رایگان است.